آراد برندینگ
خانه / فروش لوله و اتصالات / نمایندگی و فروش لوله و اتصالات پلی پروپیلن

نمایندگی و فروش لوله و اتصالات پلی پروپیلن

لوله های پلی پروپیلن به چه نوع لوله هایی گفته میشود ؟ مزایا و معایب این نوع لوله ها چیست ؟ کاربرد لوله و اتصالات پلی پروپیلن در کجاست ؟ مشخصات فنی و ساختار آنها چیست ؟

لوله های پلی پروپیلن همان لوله های سبز یا سفید تک لایه و PP-R میباشد که همگی به یک نوع لوله اطلاق میشود و از پروپیلن رندوم کوپلیمر نوع ۳ تهیه میشود.

لوله های پلی پروپیلن از گزینه های بسیار مناسب برای لوله کشی ساختمان، تاسیسات حرارتی و برودتی، صنایع غذایی و شیمیایی، خطوط هوایی فشرده، صنایع نفتی، پسابهای صنعتی و شرایط قلیایی و اسیدی است.

بارزترین مزایای لوله و اتصالات پلی پروپیلن

  1. ارزان بودن
  2. نصب سریع و آسان
  3. مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی
  4. داشتن عمر مفید بالا (۵۰ سال)
  5. سطح صاف و صیقلی با حداقل میزان خوردگی و پوسیدگی
  6. آسانی و سبکی حمل و نقل
  7. مقاوم در برابر یخ زدگی
  8. سازگاری با محیط زیست به دلیل عدم استفاده از سرب و قلع در درون این لوله ها
  9. استحکام در برابر کلیه اسیدها و بازهای معدنی به ویژه در غلظتهای بالا تا حرارت ۶۰ درجه سانتی گراد
  10. مقاومت عالی در مقابل تنشهای ناشی از فشار و کششهای طولانی مدت

معایب لوله های پلی پروپیلن

یکی از معایب لوله های پلی پروپیلن عبور نور و اکسیژن به داخل لوله است. این موضوع موجب رشد جلبکها شده و طعم و بوی موجود در آنرا عوض میکند. چاره ی این مشکل این است که این لوله ها را در پوششی ازمصالح ساختمانی قرار دهیم تا از نفوذ نور و اکسیژن جلوگیری کند.

لوله های پلی پروپیلن در مقابل اشعهء خورشید واشعهء uv ایمن نیستند و ممکن است ساختار زنجیرهء شیمیایی آنها در دراز مدت فرو بریزد و یا ضعیف شود . برای رفع این مشکل نیز میتوان از مصالح ساختمانی یا عایق استفاده کرد یا اینکه آنها را در سایه قرار داد.

لوله های پلی پروپیلن بر خلاف لوله های فلزی و پنج لایه دارای لایهء فلزی نیستند. این موضوع سبب شده که انبساط طولی آنها در حالت آزاد قابل ملاحظه  باشد. یه همین خاطر بهتر است این لوله ها بوسیله ی بستها به دیوار محکم شوند یا اینکه در پوششی از ملات سیمان قرار گیرند. ملات سیمان انبساط طولی این لوله ها را کم کرده و از نازک شدن آنها جلوگیری می کند.

و اما نتیجه اینکه لوله های پلی پروپیلن به دلیل داشتن مزایای بسیار زیاد و معایب خیلی کم و قابل اصلاح و همین طور تولید فراوان در کشور و دسترسی آسان یکی از گزینه های بسیار خوب برای استفاده در صنعت و ساختمان سازی می باشد.

 

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
کارشناس فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127416731

مطلب پیشنهادی

خرید لوله پلی اتیلن تک لایه مشبک

لوله پلی اتیلن تک لایه برای فروش بهتر، چه برای مصرف کننده چه برای تولید کننده، باید دارای یک بازار واحد باشد که خریداران و تولید کنندگان لوله پلی اتیلن بتوانند